8. november 1995
000523385
Avissidestafet i Aarhus
Borgmester Flemming Knudsen overværer deltagere i aktion ved avissidestafetten. Regnen komplicerede stafetten.
10 institutioner konkurrede i Aarhus, samtidig med at andre byer havde deres eget avissidestafet-event. Førstepladsen i Aarhus gik til Skolefritidsordningen Hulen i Risskov.
CC Navngivelse-IkkeKommerciel
Materialet er under ophavsret, men udgives efter aftale under en Creative Commons Navngivelse Ikke-Kommerciel licens..
Materialet må kun gengives og publiceres i ikke-kommercielle sammenhænge, og under forudsætning af en passende kreditering af både ophavsmanden/-kvinden og AarhusArkivet.dk. Dette udelukker publicering på sociale platforme som Facebook og Instagram.
24x36 mm, Negativ, Farve
Materialet må offentliggøres på internettet. Ifølge aftale.
Materialet er ikke underlagt andre juridiske begrænsninger af tilgængeligheden.
Materialet er online her på Aarhusarkivet.dk, men det er det enkelte materiales ophavsretslige status, der fastsætter, hvad et givent materiale videre må bruges til.